Rehabilitacja oddechowa

Posiadamy w naszej ofercie ustniki jednorazowe do:
Smokerlyzer Pico, BMC 2000.

Pikflometr

Pikflometr jest wygodnym, przenośnym urządzeniem do pomiaru szczytowego przepływu wydechowego (PEFR), przydatnego w kontrolowaniu czynności układu oddechowego. Jeśli samopoczucie jest dobre, a oddech niczym nie zakłócony, wówczas wartości PEFR będą wysokie, charakterystyczne dla wieku, płci i wzrostu. W przypadku zaburzenia przepływu powietrza w drogach oddechowych np. gdy nastąpi skurcz mięśni gładkich oskrzeli, obrzęk błony śluzowej czy zwiększenie wydzielania śluzu wtedy przepływ powietrza jest utrudniony, co powoduje, że wartości PEFR stają się mniejsze. Będzie to sygnał informujący o stopniu zaostrzenia obturacji (skurczu oskrzeli) oraz o ciężkości astmy.

 

Rehabilitacja oddechowa

GLOCISER

Przyrząd do treningu głębokiego oddychania. Ułatwia oczyszczanie dróg oddechowych.

  • Zrobiony z przeźroczystego tworzywa
  • Trzy komory o pojemnościach inhalacyjnych 600, 900 i 1200 cc/sek
  • Trójkolorowe kulki dla łatwiejszej identyfikacji inhalowanej pojemności

25 zł

 

RC Cornet

Przyrząd do fizjoterapii w chorobach dróg oddechowych. Używając RC-Cornetu pacjent wykonuje wydech wbrew oscylującemu ciśnieniu dodatniemu. Ułatwia to oczyszczanie dróg oddechowych z uciążliwego śluzu, ułatwia oddychanie, poprawia wentylację płuc, zmniejsza duszność, poprawia skuteczność leków rozszerzających oskrzela.  Z urządzenia można korzystać w każdej pozycji ciała.

 

TRESHOLD PEP

Urządzenie zapewnia specyficzne obciążenie ciśnienia wydechowego. Specjalny zawór blokuje przepływ powietrza do momentu, aż wytworzone zostanie właściwe ciśnienie „progowe”. Ciśnienie „progowe” może być regulowane tak, że wydech przeprowadzony jest zgodnie z przepisanym ciśnieniem. Forsowane wydechy uzyskiwane przy pomocy TRESHOLD PEP pozwalają uzyskać efekt oczyszczania dróg oddechowych z uniknięciem zapadania się ścian oskrzeli.
TRESHOLD PEP posiada możliwość indywidualnego dostosowania oporu wydechowego w granicach 4-20 cm H2O z dokładnością ustawienia oporu 1 cm H2O.
UWAGA: TRESHOLD PEP powinien być stosowany pod kontrolą lekarską. Dotyczy to szczególnie osób z chorobami układu oddechowego i sercowo-naczyniowego.